
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 18.92 mm |
| Width | 12.57 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 15 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Output Power | 22.5 W |
| Efficiency | 94 % |
| Output Current-Channel 1 | 1.5 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 11.85 V to 22 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$15.08451
Ext.Price$15.08451
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.08451 | $15.08451 |
| 10 | $14.34507 | $143.45070 |
| 25 | $13.06513 | $326.62825 |
